top of page
61a33873bfe452538aa25b9444692ad0_fgraphic.jpg

אוהבים את התוכן שאנו מייצרים? אנא עזרו לנו להמשיך את הפעילות דרך תרומה ב-PayPal או ב-PayBox

5895ceb8cba9841eabab6072.png
 • תמונת הסופר/תTomer G

29 פלוס Trek Stache 7 2019 - סקירה קצרה


*מתנצל מראש על רעשי הרוח*


הקדמה


בסיקור זה אשתף אתכם בחוות הדעת שלי על ה Trek Stache 7, אופני זנב קשיח 29 פלוס, עם מהלך מזלג 120 מ״מ. את ה- Stache קיבלתי בהשאלה מחבר, גל זמירי, לטובת הסקירה הזו (גל מוכר אותם אז ניצלתי את ההזדמנות כדי לבחון אותם).


מי אלו ה Stache?


אופניים בקטגורית גלגלי 29+. הפלוס הם אופנים עם גלגלי 29 וצמיגים רחבים, לרוב 2.8-3.0 אינץ׳ (3.0 ב Stache). ה Stache אינם נמכרים יותר כאופנים שלמים אלא כשלדה בלבד (קרבון או אלומיניום). כאופנים שלמים ניתן למצוא דגם דומה, בעל גאומטריה פחות אגרסיבית בשם 1120.


גלגלי 29+ נחשבים פופולריים בקטגוריות הבייקפאקינג, בזכות תוספת הנוחות והאחיזה שהם מקנים מבלי המורכבות שכרוכה באופניי שיכוך מלא, קרי מיסבים ובולם.


בתור מי שאוהב זנבות קשיחים, בדגש על נוחות על נסיעה, אופני 29+ יושבים בבקלוג שלי כאופניים שחייב לבחון. עוד הפתעה שיש ל-Stache בשרוול הם ה-Sliding Dropouts, שיכולים לאפשר הסבה לס״ס ללא צורך במותחן.

פדלים שטוחים וצמיגים מכוונים!
פדלים שטוחים וצמיגים מכוונים!

מפרט Stache 7 2019


יש מספר חלקים שגל שינה מהמפרט המקורי של ה Stache, להלן המפרט הנוכחי:

 • שלדה- Aluminium, Boost

 • בולם- RockShox Yari 120mm

 • גלגלים- Bontrager Sealed Bearings

 • קראנקסט- Sram GX

 • גלגלש- Sram 30t

 • מערכת הילוכים- Deore 5100 11 Speed

 • סטם- Bontrager Line 35mm

 • ברקסים- Shimano 4 Pistons, mt520

 • פדאלים- Rockbros Composite (שלי, לצורך המבחן)

 • כידון- Bontrager Line 750mm

 • מוט כיסא- דרופר 125 מ״מ (דגם ספציפי לא ידוע)

 • צמיג קדמי- DHF 3.0

 • צמיג אחורי- DHF 3.0 (כולל אינסרט כחול לבן, Power2Tyre)

* לא בדקתי את המשקל, הם לא קלים אבל אני מאמין שאפשר להפחית לא מעט אילו יוחלפו הצמיגים ואולי גם בעזרת קסטה קלה יותר.

לקליטים לא התחברתי אז הותקנו פלאטים בחסות רוקברוס
לקליטים לא התחברתי אז הותקנו פלאטים בחסות רוקברוס

סיבוב בפאמפטרק

יש משהו בגיאומטריה של ה-Stache שמזכיר לי את ה-Ragley. למרות שה-Stache במידה L, הגיאומטריה שלהם לא מאוד ארוכה. בשילוב עם Stack גבוה אני כמעט לא מרגיש הבדלים ברכיבה מחוץ לאוכף (כאמור, אני רוכב על Ragley מידה M).


בפידול בישיבה התנוחה הייתה קצת כפופה, הבדל קטן של מעלה בזווית מוט הכיסא מורגש.

הכידון 35מ״מ מוסיף קשיחות לחלק הקדמי
הכידון 35מ״מ מוסיף קשיחות לחלק הקדמי

נוחות רכיבה?


ה-Stache היו לי מעט קשוחים (וקשיחים) במיוחד בפידול, מצד שני הצמיגים הרחבים גם באים פה לידי ביטוי ומרככים את הנסיעה. עוד משהו שבטוח השפיע על הקשיחות בחלק הקדמי היה הכידון, באופנים שלי מורכב כידון בקוטר 31.8 מ״מ לעומת קוטר 35 מ״מ כאן.


אם אתם רוכבים יותר גדולים תוספת הקשיחות אינה בהכרח דבר שלילי, לדעתי עם הגלגלים הרחבים הם יותר סלחנים מ: Gt Avalanche ו Specialized Hardrock 29.


בעיית ה N+1?


בשבילי הסקירה הייתה סוג של מבחן להחזיק זוג נוסף, המבחן והשהות במחיצת האופניים אימת מספר חששות לגבי החסרונות הפוטנציאלים בהחזקת עוד זוג:

 • מקום מוגבל: המחסן שלי כבר די עמוס, והוספת הזוג יצרה עוד יותר עומס, ומתוך עצלנות יוצא בפועל שיש זוג אחד נגיש שאותו אני מנצל וזוג אחד נגיש פחות שנשאר מאחור.

 • מה לבחור: צרות של עשרים ברור, אבל מצאתי את עצמי פעם אחת או שתיים מתלבט איזה מהזוגות יהיו מתאמים יותר, ובסוף איכשהו אני יורד מהרכיבה במקום פשוט לקום ולצאת לשטח.

כמובן שישנם גם יתרונות בזוג נוסף:

 • גיוון: לא תמיד מתחשק לי לרכב על הס״ס ולפעמים זה היה יכול להיות נחמד לגוון קצת עם עוד זוג שיש להם הילוכים.

 • תוכנית ב׳: אם משהו מתקלקל או שהאופניים צריכים טיפול שאורך יותר מיום אחד זה נחמד שיש תוכנית גיבוי ולא להיות לחוצים עד החזרה מטיפול/תיקון.

 • אפשרות להלוות: פעם בשנה אח שלי מגיע לביקור מספרד, שנינו אוהבים לרכב אבל איכשהו אף פעם זה לא יוצא, נכון שאפשר לשכור אבל אני בטוח שאם היה לי זוג ספייר זה היה מעלה את הסבירות שנצא לרכיבה כשהוא כבר פה.

גיחה ראשונה בסינגל הזורע
גיחה ראשונה בסינגל הזורע

ברגוע? בירידות? בעליות? - איך הם מרגישים


במבחן הראשון שלהם בשטח לקחתי אותם לסיבוב בשדות העמק. האחיזה והנוחות של הצמיגים מעולה. לקחתי אותם למקטעון די מדורדר בין בלפוריה לתל עדשים, כזה שאם הסינגל ספיד אני כבר לא צולח.


העליה יחסית תלולה, מה שהצריך הישענות והעברת משקל לחלק הקדמי כדי שלא ארגיש שהפרונט לא יתרומם ויאבד אחיזה. אבל לאט, לאט, האתגר צלח ונקיתי את הקטע, הצמיגים עצמם לא איבדו אחיזה לרגע.


הירידה של אותו מקטע, קצרה, מהירה ומדורדרת, בשטח כזה ניכר היתרון והביטחון שהצמיגים הרחבים מוספים לחוויית הרכיבה. זה אומנם לא מייצג רכיבה בסינגלים אך מקנה איזהשהו רעיון לגבי הפוטנציאל שלהם.


יחס איכות/תמורה


אני חושב שברמת איכות השלדה עצמה הרמה ש Stache מציעים גבוה, כיאה לממה שהייתי מצפה ממותג ותיק כמו Trek. מבחינת מכלול יש מצב שבשוק יד2 תמצאו אפשרויות יותר מפונפנות, עם קרבון או עם מכלולים יותר גבוהים. אבל בקטגוריית ה 29+ יש היצע נמוך מאוד, וזה משהו שאי אפשר לקחת מה Stache.


למי ה Stache מתאימים?

יש בעיני כמה פרופילים שהיו יכולים להנות מה Stache:

 1. אנשים שמחפשים אופני שבילים וסינגלים ואולי שוקלים להשמיש אותם בעתיד אולי לבייקפאקינג

 2. אנשים שמחפשים אופנים שרוצים לאתר את עצמם בזנב קשיח, אבל רוצים גם להנות מתוספת האחיזה ושיכוך של גלגלי ה 29 + (ואולי גם היו רוצים להסב אותם לסינגל ספיד)

למי הם מתאימים פחות?

 1. מישהו שמחפש אופנים סופר קלים, לטובת תחרויות

 2. מישהו שמעדיף אופני שיכוך מלא, ולא מתחבר לקונספט של השימוש במתלה ״טיפש״ ע״ב גלגלים


מעטות השלדות שיצליחו להכניס את הצמיגים האלה
מעטות השלדות שיצליחו להכניס את הצמיגים האלה

סיכום


בגדול ממש נהנתי מה Stache, אם הם היו במידה שלי יש מצב טוב שהייתי שומר אותם אצלי, הייתי משנה להם את הכידון לכזה בקוטר 31.8 מ״מ , מסב אותם לס״ס ומתקין צמיג אחורי קצת יותר מהיר, אולי מקסיס ריקון או פורקאסטר.


כאופני בפייקפאקינג הם היו יכולים להיות עבורי להיט, עם המשולש הגדול ומקום 2 בקבוקי מים בשלדה, אבל בשביל סגנון כזה הייתי צריך אותם קצת יותר קצרים בתנוחת הישיבה.


אם אתם רוכבים קצת יותר גבוהים ואתם בשוק לזנב קשיח מיוחדים,

אתם מוזמנים לפנות לגל זמירי! (054-5949123)


530 צפיות0 תגובות

פוסטים קשורים

הצג הכול

Comments


מבצעים מומלצים

bottom of page