top of page
61a33873bfe452538aa25b9444692ad0_fgraphic.jpg

אוהבים את התוכן שאנו מייצרים? אנא עזרו לנו להמשיך את הפעילות דרך תרומה ב-PayPal או ב-PayBox

5895ceb8cba9841eabab6072.png

ביקורת קסדה Fox Dropframe - מאת טום בילוטינסקי

הקדמהקסדה, מיגון אשר נועד להגן על הראש בעת נפילה. לחלקינו יש יותר על מה להגן ולחלקנו קצת פחות.

וברצינות, קסדה זה הדבר הכי חשוב שאנו צריכים ברכיבות, המוצר הכל כך בסיסי הזה נועד לשמור על האיבר כנראה הכי חשוב והכי פגיע בגוף שלנו.

את חוות הדעת הזו אני כותב לאחר שימוש בקסדת ה- Fox Dropframe במשך כשנתיים ולאחר שהחלטתי לבחון אותה בצורה עצמונית דרך התרסקות שהצריכה החלפה של הקסדה.
כדי שניישר קו, אני טום, רוכב אנדורו בשירות צבאי (מריח את הסוף) ושוקל כ-80 קג׳ עם ציוד מלא. רוכב על אופני YT Capra ונהנה מזמן אוויר יותר מאשר מטיפוסים. חובב דרופים, טכני וכל מה שמאתגר את כוחות הקרקע.


כפי שכתבתי, ממש לאחרונה חוויתי התרסקות עם הקסדה ואחריה החלטתי ששווה לעשות ביקורות ארוכת טווח ובחינת ריסוק למהדרין.


נתונים יבשים של הקסדה


קסדת ה-Dropframe מהווה פשרה בין קסדה מלאה לקסדת חצי, הקסדה מתאימה במיוחד להגן על מפרק הלסת (TMJ) כמו גם על הגולגות כפי שכל יתר הקסדות מספקות. הקסדה משתמשת בקליפת EPS (פוליקרבונט) המעניקה קשיחות חיצונית לקסדה.

משקל הקסדה עומד על כ-590 גרם, לקסדה תקן MIPS, בעלת 8 פתחי כניסת אוויר ו-7 פתחי פליטת אוויר.


הקסדה נרכסת באמצעות אבזם fidlock קל ונוח וכן הקסדה מסופקת עם ריפודי קסדה פריקים אנטיבקטריאליים.


מבחן ודירוג


נוחות: 6.5/10אתחיל בכך שאציין כי לעניות דעתי חובה למדוד את הקסדה לפני, רוכבים רבים לא בוחרים למדוד לפני הרכישה ומוצאים את עצמם מצטערים על הרכישה. כשחבשתי את הקסדה לראשי ניכר כי ישנה הגנה טובה לאוזניים ופשרת הנוחות הייתה יחסית סבירה באיזור מפרק הלסת, אך זה לא מתאים לכל אחד.


התלונה העיקרית שמצאתי היא ש-Fox השתמשו בריפודים דקים מאוד במקום להשתמש בריפוד בשרני. בדיעבד, לאחר ההתרסקות שעברתי ניתן היה למנוע את המכות היבשות. נקודה נוספת בעייתית היא בכך שאין מנגנון להגדלה והקטנה של הקסדה, כך שיש צורך למצוא מידה מתאימה ולכוון אותה באמצעות סט הריפודים המצורף, לא לכולם זה מתאים ולכן כדאי מאוד למדוד בטרם רכישה.


הגנה: 10/10חשוב לי לחדד כי את דירוג ההגנה אני מייחס לקסדה כחלופה לקסדת חצי ולא לקסדה מלאה. הקסדה הזו אינה קסדת אינדורו, לא מתאימה לרכיבות אגרסיביות מאוד ומי שכן בוחר בה, ישנן פשרות שיאלץ לחיות איתן והעיקרית שבהן, היא הגנה פחותה.

בעיניי, מדובר בקסדת חצי עם תוספת הגנה.


אחת מהנקודות שהפריעו לי מאוד ברשת היא שהבוחן לא חווה התרסקות עם הקסדה ואין לו דרך לדרג את מידת ההגנה שלה. נכון, יש דירוג בינלאומי ושות׳ אבל אין כמו מישהו שבוחר לחבוט את הראש ברצפה ולבוא ולספר על כך.. הפעם, יש לכם אותי!סיפור ההתרסקות שלי די קצר, רכבתי אחרי חבר וטעינו בקו שהוביל אותנו לגאפ שלא ראינו בחיים. בהחלטה ברורה של לקחת אלמנט ולא לפחד ממנו הצלחתי לנקות אותו אך הגלגל הקדמי צנח כלפי מטה, המזלג נטרק כולו ועשיתי את אחת מהתאונות הנפוצות של ראש באדמה - הלא הוא over the bar. לאחר שהראש שלי פגש את האדמה, כל הגוף נטרק, מעין חבלת דחיסה אנכית, לשמחתי (וככל הנראה, לשמחת סובביי) יצאתי ללא פגע.


במהלך הפגיעה הרגשתי שהקסדה נצמדת לגולגולת והיא עטפה את הראש בצורה מצויינת, לא ניכר כי הקסדה זזה ואפשר לומר שהקסדה ככל הנראה נבנתה לשרת מטרה כזו.


מגן השמש בקסדה נשבר לחלוטין אך מה שהפתיע אותי בקסדה היא שבכזו עוצמה נראו מספר סדקים קטנים ולא יותר. בעבר, ראיתי מספר קסדות שלאחר חבטות בעוצמה נמוכה יותר היו עם סדקים לאורך כל הקסדה, ממש כאילו עבר עליהן שדה קרה.חשוב להבהיר! אחרי כל נפילה יש להחליף קסדה במיידי! קסדה זה מוצר חד פעמי!


איורור: 8/10

לקסדה מספר רב של של פתחי איוורור וניתן לרגיש זאת ברכיבה ארוכה. מדובר בקסדה חמה יותר מאשר קסדת חצי רגילה אך משמעותית מאווררת יותר מקסדה מלאה.


משקל: 6.5/10

כאמור, משקל הקסדה עומד על כ-590 גרם, לשם השוואה Ixs Trigger שהיא קסדה מלאה שוקלת 600 גרם.

קשה לי לומר אם מדובר בהחלטה של Fox למגן את הקסדה יותר או שזו אחת מהפשרות שיש לקיים כשבונים קסדת 3/4 שכזו אבל נקודה שכדאי להתייחס אליה בבחירת הקסדה הבאה שלכם.לשמחתי, לא הפריע לי המשקל העודף של הקסדה ואני ממליץ בחום לשקול זאת אם אתם מעוניינים בקסדת חצי ״ממוגנת יותר״.


מחיר:

זו נקודה מורכבת היות ובארץ הקסדה נמכרת במחירים של כ-850 ש״ח ואילו בחו״ל הקסדה נמכרת במחיר של 400 ש״ח.

בהנתן ואתם מעוניינים למדוד את הקסדה כפי שהמלצתי, כדאי לגשת לאחד הסניפים הקרובים אל ביתכם ולבקש הנחה, לרוב תקבלו אותה אך אל תצפו שהמחיר יהיה קרוב לחו״ל. מרגיש שהיבואן של Fox פספס קצת בתמחור אל מול המחירים בחו״ל, ביחוד כשיש חלופות טובות בשוק סביב אותם המחירים (אפילו קסדות מלאות שלרוב מספקות הגנה טובה יותר).מאידך, אם רכשתם בחו״ל וקלעתם למידה שלכם, מדובר בקנייה מדהימה שכן ב-400 ש״ח (+ מע״מ) מקבלים קסדה סופר איכותית ובטיחותית.

בארץ הקסדה עולה 800-900 שח. סכום שחד משמעית לא הייתי משלם כי בחול הקסדה עולה חצי. לי יצא לקנות אותה בחול במחיר של 400 שח.


אני בחרתי להסתכן ולרכוש בחו״ל ולמרות המגבלות שציינתי התמורה הייתה מעולה, במיוחד במחיר שבו קניתי את הקסדה.


מילות סיכום


אם תשאלו לדעתי ולדעת הראש שלי, מדובר בקסדה ברמה גבוהה מאוד במשקל מפוקפק ומחיר מעט גבוה אך בתמורה תקבלו תוספת הגנה לראש ולמפרק הלסת.

עבור מי שמוכן להתפשר מעט על נוחות, משקל ותקציב זו אחת הקסדות הטובות יותר שתוכלו לרכוש.


באשר לקסדה הבאה שלי, כפי שהבנתם מהכתוב, זו הולכת להיות עוד Fox Dropframe.

254 צפיותתגובה 1

פוסטים קשורים

הצג הכול

1 Comment


Mor Dabastany
Mor Dabastany
Jan 01, 2023

אני מזדהה עם מה שכתבת! תודה לך על הפוסט.

Like

מבצעים מומלצים

bottom of page