top of page
61a33873bfe452538aa25b9444692ad0_fgraphic.jpg

אוהבים את התוכן שאנו מייצרים? אנא עזרו לנו להמשיך את הפעילות דרך תרומה ב-PayPal או ב-PayBox

5895ceb8cba9841eabab6072.png

ביקורת אוזניות Edifier TW240N - לחובבי באס

עודכן: 5 במרץ 2023

לפני 6 שנים קניתי את זוג האוזניות שנחשב מצויין בזמנו, היו אלו ה- Jabra Elite 65T, האוזניות הללו החליפו זוג TWS ישן שקניתי באחד מאתרי הדילים בארץ. השוני בסאונד היה מדהים! באותו רגע הבנתי כמה פספסתי בכל אותה תקופה כשלא השתמשתי באוזניות איכותיות.


והנה היום, 6 שנים לאחר מכן, אני עם אוסף אוזניות TWS שלא יבייש חנות מוזיקה. למה? כי אני אוהב להאזין למוזיקה, להאזין לפודקסטים, לנהל שיחות טלפון ולצרוך מידע מעניין בזמן רכיבה דרך Ted (אהבה שהתחילה לפני שנים ועד היום מלווה אותי כמעט בכל רכיבה סוליסטית).


אוזניות אדיפייר Edifier TW240N
אוזניות אדיפייר Edifier TW240N

מי אתם Edifier?


היצרנית הסינית Edifier נוסדה ב-1996 בביג׳ין ע״י חובבי מוזיקה, בשנת 99 הפכו Edifier ליצרנית הסינית הראשונה שהקימו מערכות 2.1 ו-4.1 בתוך קופסאות עץ. מיותר לציין שאודיופילים יבינו כמה מדהים להאזין לסטלייט וסאב בתוך קופסאות עץ איכותיות.


היצרנית מעסיקה למעלה מ-3000 עובדים ברחבי העולם (מרביתם בסין) ובשנת 2011 השלימה Edifier את תהליך הרכישה ומיזוג של STAX היפנית שעוסקת בייצור מוצרי סאונד היי-אנד.


מאז ועד היום Edifier עסקה לרוב ביצירת מערכות סראונד מקצועיות וביתיות ופחות באוזניות. עם זאת, לפני מספר שנים, החלה Edifier לשחרר לשוק אוזניות איכותיות במחיר נגיש, בין היתר, האוזניות הללו שנסקרות כעת.


מה בקופסא?


אריזת אוזניות אדיפייר Edifier TW240N
אריזת אוזניות אדיפייר Edifier TW240N

הקופסא בה הגיעו האוזניות נראית פשוט למדיי, עשויה קרטון עם כיתוב הממחיש את יכולות האוזניות, בין היתר תמצאו חיבור bluetooth 5.3, מנגנון גיימינג, סינון רעשים אקטיבי וגולת הכותרת - דרייבר כפול דינאמי (ארחיב בהמשך).


בתוך הקופסא תמצאו ספרון הוראות שספק אם תקראו, את האוזניות בתוך קייס איכותי (אם כי, רגיש לטביעות אצבעות), מספר אטמי סיליקון בהתאם לקוטר תעלת השמע, המטרה לייצר אטימה טובה ככל האפשר וכן כבל טעינה מסוג USB-C.


את האוזניות הזמנתי בכספי האישי הדוד הסיני AliExpress ולמרות שאין לי תמונה של האריזה בה הגיעו האוזניות, תצטרכו לסמוך עליי כשאני כותב שהאוזניות הגיעו ארוזות בתוך כרית אוויר (כמו שקית פצפצים ענקית) למניעת פציעה ופגיעה בהן. המשלוח הגיע תוך כשלושה שבועות. בסה״כ חוויה טובה.


אוזניות אדיפייר Edifier TW240N
אוזניות אדיפייר Edifier TW240N

איך שומעים?


ציוד הבדיקה שלי כולל iPhone 13 ומחשבי Mac עם מעבד M1, כך שכל טכנולוגיה ששייכת לעולם האנדרואיד לא נבחנה פה, אבל בעיניי? זה בכלל לא משנה.


החיבור נעשה בצורה פשוטה מאוד, הדלקת מתאם ה-BT מתרחשת ברגע שהאריזה של האוזניות נפתחת, משם, זיהוי מהיר של האוזניות וחיבור קרה בפחות משלוש שניות, מרשים. את האטמים המקוריים זנחתי לטובת אטמים של SpinFit המלווים אותי כבר כשנתיים ואני מרוצה מאוד מהם, השימוש באטמים הללו סייעה בעיקר לייצר אטימה טובה גם כשהאוזניה לא יושבת בדיוק בתוך תעלת השמע.אוזניות וקייס אדיפייר Edifier TW240N

האפליקציה האהובה עליי למוזיקה היא YouTube music, השיר הראשון שהתחיל להתנגן (והוא מבחינתי benchmark) הוא Unstoppable של Sia. ברגע הראשון, עם המנעד הראשוני של המוזיקה, עפתי לאוויר.

אוזניות במחיר של כ-60$, בלי שום סינון רעשים פעיל מצליחות לייצר הפרדה של לואו מיד והיי בצורה מדהימה, כזו שתבייש אוזניות יקרות פי 3.


משם המשכתי לרצועת שירים גדולה בהם תמצאו את ריהאנה, לינקין פארק, אד שירן, מעט זמרים ישראלים וקצת מוזיקה קצבית (טכנו-טראנס) שמאפיינת את השירים שאני אוהב להאזין להם.


האוזניות מתאפיינות בסאונד עמוק, בדגש גבוה על באסים. הדרייבר הכפול (וופר בגודל 10 מ״מ וטוויטר בגודל 6 מ״מ) מעניקים הפרדה מדהימה של סאונד. כזו שבאמת מרגישים שהצליח לא נמרח כלפי מעלה. אם אתם bassheads, האוזניות האלו עבורכם לחלוטין.

שינויים באפליקציה העניקו מעט פחות באס ויותר דגש על מיד, שמאפיין יותר את הסאונד שאני אוהב. כדאי לשקול לייצר פרופיל אישי באפליקציה כדי להנמיך מעט את העומק של הצליל בהנתן ואתם לא חובבי באס עמוק.


האוזניות מגיעות עם מסנן רעשים אקטיבי שעובד מדהים. ניתן לקבוע את עוצמת הסינון. בניגוד לאוזניות אחרות שמשמיעות סאונד צורם באוזן (חלק מהטכנולוגיה), פה, לא הרגשתי בסאונד צורם ובנוסף - לא הרגשתי בתחושת אטימה שמאפיינת הדלקה של סינון רעשים. מבחינתי, זה פלוס ענק! ולמה? כיוון שאני לא משתמש בעוצמת סאונד גבוהה כדי להשיג את ההפרדה מהסביבה כדי להאזין למוזיקה.


ברכיבה על האופניים, השתמשתי בסינון רעשים הנקרא Ambient Sound המאפשר להכניס פנימה סאונד מהסביבה אך עם זאת, לייצר חיץ איכותי.

ברכיבות האופניים, אני מאזין ברוב המקרים לפודקסטים ופחות למוזיקה, במקרה הזה, למעט סאונד יותר ברור, לא ראיתי עליונות על פני אוזניות אחרות שיש לי. די צפוי בהתחשב בסגנון האזנה.


האוזניות תומכות codec סאונד איכותיים A2DP, AVRCP, HFP עם זאת, מאכזב שלא נראים AptX ולא LDAC הסופר איכותיים. מצד שני, Apple לא תומכת בהם, כך שלא הרגשתי בחסרונם, אבל כדאי לזכור זאת אילו אתם אודיופילים חובבי אנדרואיד.


הגדרות סאונד באפליקציית Edifier
הגדרות סאונד באפליקציית Edifier

איכות שיחה ושימושיות


האוזניות מגיעות עם טכנולוגיה של Edifier קוראת לה DNN. הרעיון מאחורי הטכנולוגיה הזו היא הפרדת הסאונד מהסביבה והסאונד מהמשתמש. בפועל זה עובד נהדר, בשיחות שניהלתי בעבודה (ישיבות זום-טימס) וכן שיחות טלפון רגילות או שיחות דרך וואצאפ לא נרשמה שום הרעה. הצד השני נשמע בהיר וחד כתלות בחיבוריות (אנטנה סלולרית או רשת מחשב).


הגדרות סאונד באפליקציית Edifier
הגדרות סאונד באפליקציית Edifier

כשהקלטתי מספר סמפלים כדי להאזין לדרך בה אני נשמע, לא היה ברור אם דיברתי דרך אוזניות או עם הטלפון מוצמד לפי. סה״כ נעשתה עבודה נהדרת באגף השיחה.


האוזניות מגיעות עם צמד לחצנים פיזיים בצידי האוזניה, חידוש מרענן וסופר מגניב. במקום להשתמש בלחיצת מגע, במקרה פה, לוחצים ממש על מתג כדי להפעיל את הפונקציות שהוגדרו. ניתן לענות לשיחה, להעביר שיר וכו׳. הדרך להגדיר את המקשים עובר דרך האפליקציה. החסרון שמצאתי הוא שלא ניתן להפריד בין האוזניות. ז״א שלחיצה כפולה או בודדת בכל אחת מהאוזניות תעשה בדיוק את אותה הפעולה. קצת מבאס אבל מצד שני, מתרגלים (אותי זה פחות עניין, אבל אני משוכנע שיש כאלו שזה יכול להפוך דיל ברייקר עבורם).


אחד מהדברים שאני אוהב באוזניות הללו (שחלקכם, ימצא זאת כחסרון) הוא שכאשר מוציאים אוזניה אחת מהאוזן, המוזיקה לא מפסיקה. עבורי זה מושלם! אני שונא את הפאוזה שמתרחשת כשמוציאים את האוזניה. היא מפסיקה את הזרימה במוזיקה ובהאזנה. סופר שווה מבחינתי.


נקודה נוספת שתחשב כחסרון היא שבאוזניות הללו לא תמצאו טעינה אלחוטית אלא רק כזו עם חיבור USB C. קצת מאכזב בהתחשב בכך שמרבית האוזניות ברף המחיר הזה מגיעות עם טעינה כזו. מצד שני, אני שמח שתקציב הפיתוח הלך לסאונד איכותי יותר ולא לפיטצ׳ר שאשתמש בו לעיתים רחוקות.


הגדרות סאונד באפליקציית Edifier
הגדרות סאונד באפליקציית Edifier

האוזניות מגיעות עם תקן IP55 המציין כי האוזניות עמידות לזיעה וטיפות מים, זמן ההשמעה המוצהר בשימוש עם מסנן רעשים ANC עומד על 7 שעות האזנה + 14 שעות בקייס. אילו תבחרו להאזין בלי סינון רעשים, תקבלו זמן האזנה של 8.5 + 17 שעות בקייס.


הגדרות סאונד באפליקציית Edifier עם אקולייזר בבחירה אישית
הגדרות סאונד באפליקציית Edifier עם אקולייזר בבחירה אישית

מילות סיכום


אוזניות Edifier TW240N
אוזניות Edifier TW240N


האוזניות שהצליחו לייצר Edifier בסכום כזה זוכות בעיניי (ובאוזניי) לרכישת השנה בתחום של האוזניות מתחת ל-100$.

סינון רעשים אקטיבי, דרייבר כפול, סינון רעשים נהדר ושימושיות מצויינת (על אף החסרונות הנקובים) עושות את הרכישה הזו מצויינת עבור אלו המחפשים אוזניות TWS רב שימושיות.


היתרונות:

  • סאונד איכותי ונקי (דרייבר כפול 10+6 מ״מ)

  • איכות שיחה טובה מאוד

  • אפליקציה טובה המאפשרת לכייל את הסאונד

  • תמיכה במצב גיימינג

  • Bluetooth 5.3

חסרונות:

  • אין טעינה אלחוטית

  • לחצנים פיזיים (שנוי במחלוקת)

  • זמן האזנה נמוך ביחס למתחרים

702 צפיות2 תגובות

פוסטים קשורים

הצג הכול

2 Comments


Guy Cohen
Guy Cohen
Jan 03, 2023

נראה אוזניות מעולות, אם אתה באס הד הייתי ממליץ לך לנסות את חברת soundpeats יש להם מגוון רחב של אוזניות עם איכות מעולה במחירים אטרקטיביים

Like
Mor Dabastany
Mor Dabastany
Jan 04, 2023
Replying to

הם ללא ספק בצ׳קליסט שלי! מאמין שארכוש את ה-HS1 לביקורת :)

Like

מבצעים מומלצים

bottom of page